Marmariç Ekolojik Yaşam Derneği

Cob (Yığma Kerpiç) Ev İnşaatı Devam Ediyor

Geçtiğimiz yaz başladığımız cob-ev inşaatında gönüllülerle epey iş yapmıştık. Bu sene Nisan ayında paylaştığımız gönüllü çağrısının üzerine gelenlerle bu çalışmaya devam ediyoruz. Gönüllülerimiz, duvarlar için hazırladığımız kalıplarımız ve deneyimimizle bu yaz çok hızlı yol katettiğimizi söylemek bize büyük keyif veriyor.

.

.

.

.

.
Aşağıda, cob-ev nasıl yapılıyor diye merak edenler için hazırladığımız kısa bir video var.

Bu evin yapımında -ve köyün diğer işlerinde- bize yardımcı olmak istiyorsanız;  http://marmaric.org/gonullu2014/

 

If you are interested in colon cleanse, you may want to check out this colon cleanse information page which will have all the free information you'll need about colon cleanse.“Cob (Yığma Kerpiç) Ev İnşaatı Devam Ediyor” için 5 yorum

 1. Şehnaz says:

  2012 yılında gazetede çıkan haberinizden beri içime köye kaçma isteğini daha fazla düşürdünüz. Sizi yakından tanımak ve yardımcı olmak için ben de en uygun zamanda size geleceğim. Ege’nin bir köyüne ben de yerleşip doğayla iç içe olmak istiyorum.Sevgi ve selamlar.

 2. merhaba antalya da bir projede kullanılmak üzere kerpiç aramaktayım bulamıyorum . nereden ve nasıl temin edeceğim hakkında yardımınıza ihtiyacım var .

 3. Nur Karaoğuz says:

  Yeni çalışmalarinizda kerpic ev yapımı kurslarınıza katılmak istiyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

 4. Ergin says:

  Merhaba, mucadeleniz harika tebrik ederim hepinizi. Tam hayalini kurdugum proje sizi bulmam sevindirdi acikcasi. gerci ben köyde elektrik olmasindan yana degilim. Ama yinede harika kapitalizmin gudulen koyunu olmaktansa köyunde koyun gutmek daha hayat verici.
  Isvec Stockholm`de yasiyorum ve birgun ayaklarimin topraga degdigi köyunuz gibi bir köye yerlesmeyi iple cekiyorum.
  Size kolay gelsin, bir gun mutlaka ziyaretinize gelecegim:-)
  Saygilar

Yorum yazın© | Marmariç Permakültür