Marmariç Ekolojik Yaşam Derneği

Bahar Sürprizi: Marmariç’te Kiraz Hasadına Davet

Kiraz çiçekleri açtı ve mevsimin sıcak seyri sayesinde, kiraz çiçekleri dondan hasar görmeden meyveye durdu. İklim yumuşak giderse, bu yıl kirazımız bol olacak. Doğanın bahşettiği bolluğu paylaşmak için sabırsızlanıyoruz…

Geçen yıl köyümüze gelen aracıların, ”Bu yıl kiraz bol” diyerek 3’e, 5’e aldığı kirazların market raflarında 15-20 liraya satıldığını gördüğümüzde kirazlarımızı, aracılara satmadan doğrudan tüketiciye ulaştırmaya karar vermiştik. Bu yüzden 2016 hasadımızı, kirazı market ya da pazar tezgâhından almak yerine dalından toplamak isteyenlerle birlikte yapacağız. Bir yandan sepetlerimizi doldurduğumuz kirazları tadacağız, diğer yandan da tatlı meyvelerden pekmezler, reçeller kaynatacağız.

Mayıs’ın son hafta sonu sizleri Marmariç’te gerçekleştireceğimiz kiraz hasadı buluşmasına bekliyoruz. Saat 10’da başlayacak buluşmada sadece kiraz toplamakla kalmayacağız; Marmariç’i yakından tanıyacak, bir sofranın etrafında sohbetler edecek, çocuklarla oyunlar oynayacak, şarkılar söyleyeceğiz. Haydi, elinizdeki dosyaları, acil olmayan işleri ve telefon görüşmelerini bir kenara bırakın ve kiraz toplamaya gelin.

Bütün gün boyunca doya doya kiraz yiyeceğimiz bu harika günün sonunda yanınızda 5 kilo kirazı da, özel sepetlerle evinize götürebilir, sevdiklerinize armağan edebilirsiniz. Hasada katılıp hem gıda üstüne düşüneceğimiz hem de keyifli vakit geçireceğimiz bu güne katılım için kişi başı 60 liralık bir katkı payı öngörüyoruz. Çocuklar misafirimiz, öğle yemeği de ikramımız olacak.

Organizasyon yapabilmemiz için lütfen aşağıdaki kayıt formunu doldurun. Sizinle iletişime geçerek ulaşım ve programla ilgili detayları ileteceğiz.

If you are interested in colon cleanse, you may want to check out this colon cleanse information page which will have all the free information you'll need about colon cleanse.Yorum yazın© | Marmariç Permakültür