Marmariç Ekolojik Yaşam Derneği

İndirmek için tıklayınBu kitapçık öncelikle Marmariç Ekolojik Yaşam Derneği’nin UNDP GEF Küçük Destek Programı desteği ile yürüttüğü permakültür uygulama projesini tanıtmak üzere hazırlandı.

Hedefimiz, projede desteklenen ilke ve yöntemlerin, özellikle arazi kullanımı ve planlaması ile doğrudan ilişkili bilim insanları, uzmanlar, karar vericiler, doğa koruma ile ilgili çalışan kuruluş ve kişiler tarafından tanınıp benimsenmesine katkıda bulunmaktır.

Kitapçık üç bölümden oluşuyor: Permakültür tasarımını anlatan birinci bölüm, Marmariç’te bu kapsamda gerçekleştirilen uygulamaları anlatan ikinci bölüm ve permakültür tasarımının farklı alan ve durumlarda kullanılmasıyla ilgili örnekleri kapsayan üçüncü bölüm. Permakültür tasarımlarının kullanılabileceği başa alanlar için de adres  göstermeye, elimizden geldiğince dünyadan uygun örneklerle ilgili referanslar vermeye gayret ettik.

Emeğimizin, permakültürün ne olduğu ve ne gibi uygulama alanları olabileceğini merak eden herkese ilham vermesini umuyoruz. İndirmek için tıklayın.© | Marmariç Permakültür